hmm kan sku godt forstå dig... ved godt julen ikke handler om gaver.. men alligevel er det nu rart... og i havde jo også købt gave til dem.. :S
mine bødre er også underlige på det punkt.. min yngste storebror har sagt han han kun giver ungerne gaver.. men har dog købt en til ham alligevel.. siger bare det er fra ungerne så.
min ældste bror har sagt han ikke har råd til at give os gaver.. da han synes det er vigtigere han får noget mad på bordet.. hmm ja det er så også rigtigt.. men samtidig forlanger han jo en gave fra os..
så mine to brødre får ik ret meget i gave.. faktisk har jeg købt en bog til den ældste der hedder sundt mad for fattigrøve... idet han virkelig bør tabe sig.
og den anden får bare et gavekort..
så d. 23 hvor vi holder jul hos os med min familie.. er det faktisk kun min søster vi får gaver af.. suuuper fedt :S
derfor jeg ligesom valgte at vi skulle ud til svigerne d. 24 der er sku mere julehygge derude
Anmeld