Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
blomst84 skriver: 1000 tak jeg kan fortælle dig at jeg har taget 15 kilo på indtil videre men ja min mave er ikke sådan kæmpe stor er der mange som siger, det har nok sat sig andre steder
1000 tak jeg kan fortælle dig at jeg har taget 15 kilo på indtil videre men ja min mave er ikke sådan kæmpe stor er der mange som siger, det har nok sat sig andre steder
Hvor er du fin!
Jeg kan nikke genkendende til det med de 15 kg. For nogle uger siden hed vægten +12,5 kg. så tror også jeg er ved at være på +15 kg.
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Også 15 kg. her. Men hvor har du dog gjort af dem? Du må have været meget meget slank før, for det jeg tænkte var, at din mave ikke er kæææmpe og at du heller ikke ser ud til at have den der dragt af vand/fedt andre gravide(inkl. mig selv) render rundt i
Carina87 skriver: Også 15 kg. her. Men hvor har du dog gjort af dem? Du må have været meget meget slank før, for det jeg tænkte var, at din mave ikke er kæææmpe og at du heller ikke ser ud til at have den der dragt af vand/fedt andre gravide(inkl. mig selv) render rundt i
piadas skriver: Hvor er du fin! Jeg kan nikke genkendende til det med de 15 kg. For nogle uger siden hed vægten +12,5 kg. så tror også jeg er ved at være på +15 kg.
blomst84 skriver: Jeg er stoppet med at gå på vægten men vi må bare lave en motions klub herinde når vi har født glæder mig i hvert fald til jeg kan starte på spinning igen
Jeg er stoppet med at gå på vægten men vi må bare lave en motions klub herinde når vi har født glæder mig i hvert fald til jeg kan starte på spinning igen
Den er jeg bare rigtig meget med på! Har fået min mand til at love at han minder mig om at jeg vejede en hel del mindre før graviditet og at jeg lovede at komme derned igen, hvis jeg ikke går på kur af mig selv. He he... Jeg vil simpelthen ikke rende rudt med de her ekstra kilo i mange år efter og så sige: "ja mor var tyndere før hun fik børn..."
Carina87 skriver: Den er jeg bare rigtig meget med på! Har fået min mand til at love at han minder mig om at jeg vejede en hel del mindre før graviditet og at jeg lovede at komme derned igen, hvis jeg ikke går på kur af mig selv. He he... Jeg vil simpelthen ikke rende rudt med de her ekstra kilo i mange år efter og så sige: "ja mor var tyndere før hun fik børn..."
Mettemus skriver: Næh, så fin du er - lækker rund mave! Og også rigtig dejligt billede af din lille prinsesse. Ih det er så spændende med den dato i morgen! Har du et gæt på hvornår det kunne være? Jeg forestiller mig at det blir omkring 38+o så der er mindre chance for at du går i fødsel af dig selv? Eller er jeg helt ved siden af? Men spændende, spændende, spændende!!
Næh, så fin du er - lækker rund mave! Og også rigtig dejligt billede af din lille prinsesse. Ih det er så spændende med den dato i morgen! Har du et gæt på hvornår det kunne være? Jeg forestiller mig at det blir omkring 38+o så der er mindre chance for at du går i fødsel af dig selv? Eller er jeg helt ved siden af? Men spændende, spændende, spændende!!
1000 tak " onclick="doInsertTemplate('<img src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12392.png" style="border: 0" />')" src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12392.png" alt="" /> men som jeg har oprettet en anden tråd om skal jeg ikke have kejsersnit alligevel " onclick="doInsertTemplate('<img src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12392.png" style="border: 0" />')" src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12392.png" alt="" /> eksperterne havde vurderet at jeg sagtens selv kunne føde og at det ville være bedst for mig og lille celina, så blev rigtig glad og lettet, selvom en fødsel nok bliver en del hårdere slipper jeg for et ar på maven og mange smerter ugerne efter " onclick="doInsertTemplate('<img src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12371.gif" style="border: 0" />')" src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12371.gif" alt="" /> så nu bestemmer lillepigen selv sin fødselsdag. Så må se om vores begge kommer samme dag " onclick="doInsertTemplate('<img src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12371.gif" style="border: 0" />')" src="https://media.baby.dk/images/StoredImages/1/12371.gif" alt="" />
Puha, jeg har også bare mere eller mindre givet op overfor vægten og blevet enig med mig selv, at når prinsessen er kommet til verden, må jeg bare i gang på løbebåndet igen, som jeg gjorde før jeg blev gravid!
Jeg er med på at lave en motionsklub herinde, så vi kan holde hinanden lidt op på så også at få dyrket motionen, så det ikke bare bliver ved snakken!
piadas skriver: Puha, jeg har også bare mere eller mindre givet op overfor vægten og blevet enig med mig selv, at når prinsessen er kommet til verden, må jeg bare i gang på løbebåndet igen, som jeg gjorde før jeg blev gravid! Jeg er med på at lave en motionsklub herinde, så vi kan holde hinanden lidt op på så også at få dyrket motionen, så det ikke bare bliver ved snakken!
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128