Ja. Det er hvad det er. Så sidder man her. I uge 30. Og har det helt godt med sig selv fordi man de sidste 3,5 uge kun har taget 700 gram på! Og fordi man er flittig og laver lektier. Så kommer posten.
MED ET H&M "PARTY COLLECTION"-KATALOG!!
Og inden i er der bare FYLDT med julefrokost og nytårs kjoler af den slags der bare er sååå fine når man har en talje i str. 38/40. Og fyldt med TÅRNHØJE fine sko. Og fyldt med lyst til julefester og juledrinks og JULESJOV!!! Chiffon, satin og perler i lange baner!
Og så sidder man her. Og har jo alligevel taget 11 kg på. Og skulle have str. 44 i et par gravidbukser fra H&M den anden dag. Og skal ikke til en SKID julefrokoster eller julesjov, eller juledrinks, Og med stilletter SÅ ensomme at jeg kan høre de græder helt her ind i stuen!
ÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆÆVVVVVVVVVVVVVVVVVVV
Jeg tror jeg vil skrive på postkassen at jeg fremover kun vil have baby-kataloger eller nogle med møbler og kager i!!



Anmeld