ej for dælen da.... sikke da mange tanker du må gå med. jeg har INGEN gode råd, men sys du skulle gøre dig overvejelser!
det du er ved at udvikle i maven er jo INTET barn I NU!
har du styr på dig selv, dit liv og uddannelse? for når du får det barn, er du ikke hovedpersonen mere, det er dit barn der burde/ skal komme på første række, er du klar til det?
kan godt være du elsker faderen, og det lyder måske lidt for kontant, men i din alder kan "manden i dit liv" nå at dukke op et par gange i nu! livet går op og ned!
at få et barn må være DEJLIGT/ vidunderligt!men HVIS man har muligheden til at sige fra imens tid er, så såørg dig selv, hva har du at byde dit barn, er du klar?
husk, det ikke bare en lille sød baby du får, det et menneske der udvikles og dannes, og sådan en har brug for TRYGGE, trofaste og stabile rammer!
her er lidt
til eftertanke, ønsker dig alt godt i fremtiden, og held og lykke i dine spekulationer! dorte
Anmeld