Ønskeseddel

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

1.816 visninger
7 svar
0 synes godt om
19. juli 2008

Marco2

Er ved at lave stumpens ønskeseddel (eller er det rettere hendes moars??) og ku' godt bruge lidt input. Har kigget Susans på jeres hjemmeside, men Emil er jo en pojke... Har indtil videre følgende på hendes liste: - Duploklodser - Wheely bug - Koen (carla-co.com) - bObles tumledyr - Elefanten i enten de lilla eller tyrkise farver - Twistbil - Little people - Rutchebane - Gyngestativ - Komfur - Hoppeko (Den sortebrogede) - Playballs fra Toys-R-Us (Røde farver og blå/grønne farver) - Træklodser fra Brio (De nye farver) - KidZzz legetøjskasse (Mørk pink, lys pink el. Lime) m. icon hjerte el. sommerfugl (Idémøbler) - Rygsæk. Katvig pink æble eller Korygsækken fra Franck & Fischer - Bøger - Musikdims med tangenter og masser af forskellige lyde Er der ellers noget der kunne være en idé at sætte på? AG

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

19. juli 2008

Susan1978

dukkevogn, dukke, køkken, køkkenting, gålærevogn (husker ik om hun kan gå)
bøger, noget specielt tøj? , puslespil (du ved de der med dimsen på, så de skal lægge dem ned hvor de passer. ) :D

dvdér måske nogle bestemte..

de små synger eller andet musik...

det var bare lidt ideer..

Susan

Anmeld

19. juli 2008

Tynen

De 2 bedste gaver Stella fik var hendes "cykel"



Og hendes gyngehest fra Fætter BR, hvor "vippen" kan tages af så hun kan køre på den.
Den har lyd hvis du trykker den i ørerne (Og det er ikke engang særlig højt ;) )


Stella ser faktisk ud som om den er dødsyg her, men det er den altså ikke :)

Ellers fik hun en dukke, som hun ivrigt giver sut i munden og giver "skæld ud" hvis den sidder i hendes stol - Uha, uha!:)

Anmeld

19. juli 2008

Marco2

Den er superfed den der bike, men hvad hedder den??

Em fik en Bodil Kjær i dåbsgave. En blå elefant som både kan køre og gynge. Den er også et stort hit her!!

Og musik...der er en af de store danske sangerinder der har lavet en CD for ikke sååå lang tid siden. Noget med "Vuggeviser" eller sådan noget...anyone??

Og er det godt nok dukketid?? Hendes mor er sgu ikke vild med idéen....hahahaaaaa... har aldrig selv gidet...

AG

Anmeld

19. juli 2008

linemus

Det er vist Søs Fenger, er det ikke? Pigerne har en cd, der hedder Mit Eventyr med Anne Marie Hassing (var med i melodigrandprix). http://www.gucca.dk/cd-album/Mit-Eventyr-bogcd_175 35.php Det er nogle rigtig søde sange, der er meget behagelige at høre på (igen og igen og igen...).

Her venter vi med dukkerne til næste år. Jeg tror ikke, de ville få så meget ud af det endnu...

Knus Line

Anmeld

20. juli 2008

LouiseViola

...Og lige en lille tilføjelse, så har vi en cd med Kaya som hedder "jeg fandt en sang på vejen" den er fantastisk, også for mor og far!

Hvad med en sandkasse? Det er et af de store fødselsdagsgavehit herhjemme :)

Anmeld

20. juli 2008

Rasmine

Jo, det er Søs fenger- Vuggeviser. Rasmus har også lige fået den store Åh Abe box, med alle cd'erne. SUPER FED!

Anmeld

20. juli 2008

ivfmarie

Hva med en lille lænestol til at sidde og hænge ud i?

Malte har fået sådan en miniudgave af en voksenlænestol, og han sidder rigtig og hygger sig i den.

Marie - ond i sulet over børn der ikke vil sove middagslur! >(

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.