Sætte billeder ind af andres børn?!

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

263 visninger
5 svar
0 synes godt om
30. juni 2008

Tynen

Dpén har været her til morgen og fejre Stellas fødselsdag og vi fik taget en masse billeder af dem.
Ville I sætte dem ind på jeres hjemmeside af dem uden videre?

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

30. juni 2008

Loggidut

hmmmm....det ville jeg nok spørge dpén om...altså hvad de andre forældre siger til det...eller smaske dem i et låst album!

ark den var svær tynen

Anmeld

30. juni 2008

Nadi

Jeg ville oprette et album med kode på...

-Nadia

Anmeld

30. juni 2008

Anja

Jeg ville ikke uden videre sætte billeder af andres børn på en hjemmeside. Synes man skal have et ok fra forældrene først.

Anmeld

30. juni 2008

Nadi

Okay, jeg ville så lige rette det indlæg jeg havde skrevet med et kunne jeg ikke!

Jeg ville oprette et album med kode på herinde, og så ville jeg få forældrenes accept inden jeg satte dem ud på jeres egen hjemmeside.

-Nadia

Anmeld

30. juni 2008

Helle30

Jeg tror slet ikke, du MÅ lægge billeder ud, uden at de andre foreller giver deres tilladelse - kode eller ej.
Under alle omstændigheder synes jeg, du skal spørge dem.
Jeg ville ikke hidse mig op, hvis nogen gjorde som du, og Sofie tilfældigvis var med på billederne - med mindre hun var afklædt, eller hendes fulde navn var skrevet i billedteksten. Men du kan jo ikke vide, om nogen af de andre foreller er helt hysteriske - eller ligefrem advokater8(

- Helle

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.