Spring til sidste ulæste indlæg Følg denne tråd
Åh, jeg gider snart ikke mere nu. Det er SÅ hårdt bare at gå i to minutter. Pruster og stønner nærmest af bare at sidde foran computeren. For ikke at nævne al den væske og smerter i bækken, lænd og ryg! PLUS smerten, når strækmærkerne er ved at springe frem! Det er godt, der ikke er såå lang tid til endnu. Ellers prøver jeg da på, at holde den optimistiske sindsstemning, så godt som det nu engang kan lade sig gøre Brok, brok, brok - Men det skal man vel også ha' lov til
Håber I har haft en god Skt. Hans aften
Anmeld
Køb et abonnement på Vores Børn
Magasinet til dig med børn på 0-12 år
Priser fra 149 kr.
Hvor har du altså en flot og stor mave.
Sikke en flot STOR mave kan godt forstå du synes det begynder at blive lidt tungt
ct skriver: Åh, jeg gider snart ikke mere nu. Det er SÅ hårdt bare at gå i to minutter. Pruster og stønner nærmest af bare at sidde foran computeren. For ikke at nævne al den væske og smerter i bækken, lænd og ryg! PLUS smerten, når strækmærkerne er ved at springe frem! Det er godt, der ikke er såå lang tid til endnu. Ellers prøver jeg da på, at holde den optimistiske sindsstemning, så godt som det nu engang kan lade sig gøre Brok, brok, brok - Men det skal man vel også ha' lov til Håber I har haft en god Skt. Hans aften
Tusind tak, piger
Den ser godt nok osse ud til at den er på vej til at sprænges den mave. Men hvor er den flot. Jeg undrer mig sommetider over at maven kan blive ved med at vokse, for så stram som den føles, så burde der virkelig ikke være plads til et gram mere derinde. Kvindekroppen er en forunderlig ting.
Mia (33+0)
Hihi ja bare ud med det , til alle os som forstår det Fiiin mave , men blir altså li nødt til og spørge , håber det ok
Det mærke ved navlen - er det fra en navlepiercing der er strukket sig eller blot strækmærker ?? Spørg pga jeg selv har haft pillet min ud og frygter lidt om dette kan ske..
smillaluna skriver: Den ser godt nok osse ud til at den er på vej til at sprænges den mave. Men hvor er den flot. Jeg undrer mig sommetider over at maven kan blive ved med at vokse, for så stram som den føles, så burde der virkelig ikke være plads til et gram mere derinde. Kvindekroppen er en forunderlig ting. Mia (33+0)
Det føles bestemt også sådan, skal jeg hilse og sige
ja, det er fascinerende, hvad kroppen kan klare at blive udsat for. Også bare helt generelt, synes jeg. Men heldigvis for det da, kan man sige
Lou87 skriver: Hihi ja bare ud med det , til alle os som forstår det Fiiin mave , men blir altså li nødt til og spørge , håber det ok Det mærke ved navlen - er det fra en navlepiercing der er strukket sig eller blot strækmærker ?? Spørg pga jeg selv har haft pillet min ud og frygter lidt om dette kan ske..
Ja, det er dejligt, at nogen som jer, gider lytte Hih.
Det er fra navlepiercing. Jeg har selv lavet det en masse gange, så jeg tror ikke, du skal være bekymret. Jeg kender i hvert fald et par stykker med piercing, hvor det slet ikke har forandret sig overhovedet
ct skriver: Ja, det er dejligt, at nogen som jer, gider lytte Hih. Det er fra navlepiercing. Jeg har selv lavet det en masse gange, så jeg tror ikke, du skal være bekymret. Jeg kender i hvert fald et par stykker med piercing, hvor det slet ikke har forandret sig overhovedet
Hehe ja - manden skal jo også li ha en pause fra vores brok engang imellem.. griner.. så det rart man li kan lufte ud herinde Oki, super.. tak for svar. Det mere fordi (nu er min lavet i butik) at jeg kan mærke det af og til strækker lidt i aret oppe over navlen, så frygtede lidt om det så ville lave strækmærke eller lign.
[ Spring til toppen ]
Story House Egmont A/S Strødamvej 46 2100 København Ø TLF: 70 25 75 10 CVR: 83131128