Nanna har haft feber siden i tirsdags. Det startede med 39-40 i feber, var oppe og vende på 40.7, så et par dage med 38-39, og i går var den helt nede på 37,7. Det er den også cirka nu, men hun er pylret og varm, sover lidt ind imellem, når jeg kan lægge hende fra mig.
Var ved lægen i går for en sikkerhedsskyld, men der var intet. Nu har jeg så lige opdaget at hun har røde prikker over hele maven, ryggen og hovedet. Tror I bare det er tre-dages-feber så? Eller kan det være noget andet? Og burde hun så ikke være ved at være rask, hvis det var?
Bliver så ked af at se hende ked af det det meste af tiden, især når hun ellers aldrig plejer at græde, og nu skal der ingenting til.
Ja, og så et sidste spørgsmål: Bør jeg aflyse mødregruppe her imorgen (Sebastians mødregruppe) velvidende at han (og derfor også jeg) vil blive helt ubeskriveligt ulykkelig...?
Knus Line
Anmeld