jeg tror jeg havde fået mig en mindre hjerne nedsmeltning forleden..

er super glad for alle jeres svar og blev så glad for at se at så mange gerne ville hjælpe og komme med råd osv.


jeg har snakket med mikkel dp om problemet og hun fortalte mig at der faktisk intet var med ham ude hos hende mere. ikke efter hun er begyndt at være meget konsekvent overfor ham. og selvfølgelig rose når han gjorde det rigtige..
det hjalp en del på mit humør og mit gåpå mod.. vi snakkede om at jeg måske skulle prøve at være mere konsekvent herhjemme også. (har måske en tendens til at lukke af når han kaster med ting, eller bare skælde ud uden egentlig at gøre noget reelt ved problemet) og har måske tænkt lidt over at jeg nok har følt det håbløst og så bare vendt siden til.. hvis i forstår.
han var en rigtig sød dreng igår... og har haft ham med ud og handle idag efter dp og det gik også rigtig godt.. han hverken skreg eller noget.. han sagde hun HEJ til alle sammen derinde.. heh
så jeg har nok fået lidt mere blod på tanden efter snakken både med jer, manden, mig selv og dp..
så mon ikke at planen om en bette guldklump mere skulle gå i opfyldelse alligevel- manden sagde ihvertfald igår, "Du skal give mig en pige.. jeg lader fra nu af være med at bruge sædevarme i bilen og jeg fortæller ham at han skal smide et y kromoson efter dig.. hehe"
Anmeld