Rosa-Sofia skriver:
Hvis i ellers er økonomisk ansvarlige og holder jer for øje, at det i låner skal betales tilbage, kan jeg virkelig ikke se problemet i det.
Om jeg selv kunne finde på at låne penge til et barn? Så skulle det være fordi, at jeg var over den alder, hvor det kan lade sig gøre naturligt, men så kunne jeg sikkert godt, hvis det var lige så vigtigt for mig, som det lyder som om det er for dig og din mand
Vil aldrig låne hvis vi ikke kan betale det tilbage, vi har haft bankgæld før, men den er væk nu, så vi har levet med afbetalinger før så ingen problemer i det 
Det er virkelig vigtigt for os - for det første fordi der er 27 års forskel på min mand og hans søster så han er jo nærmest enebarn og det synes han ikke har været spændende og for det andet, så synes jeg ikke hun skal vide at den eneste bror hun har ikke lever.
Selvfølgelig også fordi vi virkelig gerne vil opleve det hele en gang til og have et barn mere 
Anmeld
Citér