Da min datter var mindre faldt hun og slog en flig af hendes tand. Mener hun var 2 år men kan ikke huske datoen eller noget...Kun hvordan det skete og hvor. Vi tog til tandlægen.
Her for et par måneder siden faldt min søn og slog en større flig af sin tand og vi var også ved tandlægen.
Men det jeg ikke har fået gjort er at jeg ikke har fået meldt nogen af delene til forsikringen!!! Hvilken stor klovn er jeg ikke!!!
Jeg var lige inde og læse på GF hjemmesiden da jeg er tilknyttet ulykkesfosikring hos dem og der står:
"Forsikringen dækker ikke udgifter* til tandbehandling, der påbegyndes mere end 5 år efter ulykkestilfældet."
Min datter er 4 1/2 år nu. Betyder det så at jeg godt kan nå at melde hendes skade??? Og selvfølge også min søns?? Er det nødvendigt med den præcise dato?? Kan tandlægen se hvilken dato jeg kom med dem begge??
Og jeg har ikke brug for at få at vide hvor stor en klovn jeg er over at jeg ikke har fået det gjort
Jeg ved godt at det er meget dumt og dunker mig selv på hovedet!!
Anmeld
Citér