Eksperthjælp: P-piller med bivirkninger?

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

542 visninger
0 svar
0 synes godt om
20. august 2015

Vivi Hollænder

jeg er 17år gammel og har taget p-piller i nogle måneder nu.
jeg tager femicept nu, og har taget 12 piller af den pakke. men jeg har simpelhen allerede taget 2,5kg på, har haft ondt i hovedet næsten hver dag og har været helt vildt TRÆT.. burde jeg skifte mærke?



Vivis svar

Hej Du.

 

Ja, jeg synes bestemt, at du skal snakke med din læge om at skifte mærke, hvis trætheden og vægtøgningen er startet i takt med, at du er begyndt på de nuværende piller.

 

De bedste hilsner

Vivi

 



I Vivis brevkasse kan du få svar på alle spørgsmål, der vedrører din eller din partners seksualitet eller jeres fælles sexliv.

Se Vivis hjemmeside på: Bedresexliv.dk

Anmeld Citér

3 numre af Vores Børn + 2 LEGO Storage bokse.

Spar 384 kr.

Køb her for kun 229 kr.

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.

Egmont Publishing A/S
Strødamvej 46
2100 København
CVR: 83131128
Bliv fan på Facebook
Baby.dk på Google+