elskeratværemor skriver:
Jeg købte en trille barnevogn med stort ligge mål på 95 mener jeg det er:-) men allerede da han var 6 mdr ville han ikke bruge sin barnevogn mere, han ville ganske enkelt ikke sidde i den mere end 30 min, så vi købte en emmaljunga super nitro og har brugt den siden næsten... MEN hvis jeg skulle gører tingene om, havde jeg købt en kombination vogn, så havde jeg sparet lidt flere penge på den konto :-)
Nu sovermin søn godt nok ikke udenfor, men ellers kan man jo som du selv nævner køb en brugt barnevogn med stort ligge mål hvis du skal have baby til at sove udenfor :
Okay, ja man ved jo ik hvordan baby har det med barnevognen, så er det nok en fordel at købe en kombivogn, især hvis vores gør det sammen som jeres hihi
Så kan vi jo starte med at købe sådan en, og så se om vi ønsker baby sover ude, og så vurderer om vi vil købe en brugt barnevogn 
Det er godt nok svært at vurderer hvad der er bedst.. 
Anmeld
Citér