Halløj i skønne Qvinder 
Jeg er sidst i 20'erne og synes snart det er tiden at min mand og jeg skal have os nogen børn.. vi har været kærester i 7 år og gift i 2 år..
jeg har siden jeg var 18/19 år gerne ville ha børn, har altid elsket børn men har jo skulle finde den rigtige mand og få dem med
jeg har været så heldig at jeg har passet børn siden var 14 år og gør det endnu.. Føler jeg har en masse kærlighed og giv ud af.. Så det er dejligt jeg kan giv min kærlighed til de 5 unger jeg passer 
jeg har for 1 år siden været igennem en opr der har gjort vi skulle vente med at prøve og gå igang med projekt baby, de anbefalet faktisk 2 år ( vil sige sommeren 2014 )
jeg kan mærke jeg mere og mere har lyst til vi skal igang. ( ingen ved jo hvor hurtigt det går en, to eller tolv mdr ) kan mærke på min mand mere og mere jeg snakker om det jo mere bliver han sådan ej vi skal lige vente lidt.. Følte lidt i starten af min opr at der ville han gerne.. Men der var det ikke muligt.. Nu hvor jeg gerne vil i gang og det er muligt føler jeg ikke kan vil..
det er trist og har en stor klump i maven over det
desværre er klumpen ikke en baby 
man ikke finde ud af om jeg skal tag en snak med ham!! Bare sådan lidt og få det på det rene hvor vi står hver i sær eller hvad jeg skal gøre
Anmeld