Jeg havde jo glædet mig helt vildt til nattesøvn og vælling fra 4 mdr
Det fik de store jo også ,,,, Men tænker om der er en grund til at de andre eu lande først anbefaler det fra 6 mdr ??? Mine store unger har dog ikke taget skade
Men jo havde godt tænkt på det men det undrede mig der nu stod 6 mdr på pakken ,, Hun sover godt nok fint hende Lina 
Hvis du laver vællingen selv er der ikke noget "mystisk" i.
Det kan laves på rismel og vand der koges op, småkoger i 4 min. Og når det er afkølet putter du mme-pulver i. På den måde er det bare en tynd udgave af grød og kan gives fra 4 mdr.
Men ellers kan du læse mere på netsundhedsplejersken.dk der skriver hun også at det med de 6 mdr. udelukkkende er et spørgsmål om prinet på æsken og ikke indholdet.
Omkring nattesøvn vil jeg sige at Clara er en fantastisk sover. Hun sover fra ca. 20-21 til 6

. Men hun er også flaskebarn og jeg tror at det er modernatur der syntes at vi fortjener det, fordi vores mellemste først sov igennem da hun var lige over 2½ ÅR

Berith
Anmeld