Nenus skriver:
Hehe, neej, jeg blev også lidt chokeret over at han nævnte det på den måde. Men, han er vel også den der kender mig bedst, så han har jo nok men det en i god mening 
Jeg føler også at det hjælper mig at få snakket ud om det, og nu har jeg jo skrevet hele forløbet osv. herinde - så føler at det er her jeg bedst kan snakke om det, nu når han ikke vil snakke..
Hvis det er sådan, DU føler, så er det jo det rigtige for DIG. Det er der ikke andre, der skal gøre sig klog på.
Da jeg selv mistede, lukkede jeg min Baby.dk-profil og oprettede først en ny, da jeg blev gravid igen, for det var hvad JEG havde brug for.
Når du kan sætte ord på, hvorfor det er godt for dig, at bruge Baby.dk som du gør, kan jeg slet ikke se, det kan være et problem.
Men naturligvis forsøger din kæreste bare at beskytte dig. 
Jeg krydser fortsat fingre for, det snart lykkes for jer. 
Anmeld