Hej alle sammen...
jeg ved ikke om der er nogen af jer der har oplevet det samme.
Det er hver gang min kæreste og jeg skal have sex (inde for de sidste par måneders tid) vi har været sammen i over 6 år.. men så sviger det forneden og det føles somom jeg sprækker.. det gør simpelthen så ondt..
jeg får små rifter dernede on and off, uden at vi har lavet noget.. jeg troede det var fordi jeg brugte den forkerte sæbe til at vaske mig med (neutral) så nu har jeg købt Vivag, som er intimsæbe, beregnet til at vaske de nedre regioner med..
jeg er overfølsom for glidecreme, og kondomer, så det har vi også droppet...!
han er ret stor, og hvis der ikke er vådt nok, så kan det føre til endnu mere ubehag og vores sex bliver ikke en dejlig oplevelse som det plejer at være..
jeg skal selvfølgelig ringe til min læge og bestille en tid til at få kigget på problemet, men jeg syntes bare det er så pinligt at blive kigget i understellet... så hvis der var nogen der måske havde prøvet noget lignende og har fået behandling eller selv behandlet det vil jeg gerne vide det..
mit underliv er bare gået i kage efter jeg fik vores barn for over 2 år siden ved ks. så jeg forstår ikke hvorfor det hele dernede har forandret sig, når jeg ikke har født vaginalt..
jeg er træt af det.
Anonyme svar er tilladt*
Anmeld