Gardenia skriver:
Jeg havde ikke et eneste symptom. Mine bryster føles som om de blev større, men det var først omkring uge 12 at de begyndte at vælte ud over bh-kanten. Mine bukser kunne jeg passe til uge 16, havde ikke nævneværdig kvalme.
Opdagede graviditeten fordi min mor blev ved med at påstå jeg var gravid, jeg tissede på pinden og der var 2 streger. Vores dreng er nu 2½ og lever i bedste velgående.
Mange, mange kvinder oplever absolut ingen symptomer på graviditet. Dem hører vi bare ikke så meget om, det er lidt nemt at glemme de problemfri når vi ser på hvad andre skal igennem.
Jeg tog 25 kg på, var træt og spiste konstant. Min kæreste siger jeg blev så blid som jeg aldrig har været før. Men oplevede ikke nævneværdige ting i alle 9 måneder 
Dejligt at hører, at jeg ikke er den eneste

.
Jeg er meget træt, men det kommer i hurtige perioder, hvor jeg lige pludselig bliver træt.
Jeg har en trykkende fornemmelse i maven hele tiden, og nogle gange niv og jag

..
Håber selvfølglig at min kvamle bliver væk! Det har jeg ikke lyst til ..
Og glæder mig så meget til at det bliver en babybule, og ikke bare en stor oppustet ballon om aftenen ..
Anmeld