Miss Church skriver:
Du må meget gerne snage 
Jamen faktisk ved jeg slet ikke om det bliver nødvendigt. Jeg har jo ikke lige den vilde erfaring med det. Tænkte bare - sådan en skal man da have
Det er altid rart at have et lille lager i fryseren (det kan holde sig 6 måneder i fryseren), hvis far evt. skal passe nogle timer hvor man måske er ude med veninderne eller hvis bedsteforældrene skal passe et par timer hvor i har brug for at være kærester.
Udover det, er det rigtig godt at have til at ptte i græden når de begynder på det. Og igen, så kan det holde sig længe i fryseren.
Jeg pumper ud 1-2 gange i døgnet og fryser det så ned. Nogle gange har min kæreste hygget med ham og givet ham en flaske med det der stod til afkøling i køleskabet - og det har fungeret.
Så længe man ikke giver flaske 5 ud af 8 gange i døgnet, så bliver de altså ikke dovne af at få en flaske i ny og næ.
Anmeld