Er nu ihvertfald min. 1 dag over tid. Min cyklus er ikke 110% regelmæssig, men har set således ud siden Maj:
Maj 27
Juni 29
Juli 29
August 26
September 28
Oktober 27
November 30
December 30
Januar 28
Jeg er idag på dag 32 i min cyklus.
I Mandags havde jeg mens smerter og ondt i lænden stort set hele dagen, og ved 18 tiden var der en lille smule lysebrunt udflåd og tænkte at så var det løb kørt, og min mens var på vej.
Tirsdag regnede jeg med mens var kommet da jeg stod op, men der var intet. Jeg havde om formiddagen lidt mens smerter og ondt i lænden igen, men det gik over senere på dagen. Havde en del kvalme i løbet af dagen. Ved eftermiddag/aftenstid fik jeg nogle stik/prik/jag i højre side af underlivet. Testede negativ kl 18
Onsdag var der ikke så meget andet end en smule kvalme indimellem.
Torsdag (igår) havde jeg lidt menssmerter i løbet af dagen sådan on/off og lidt ondt i læden om morgenen. Testede negativt kl 16.
Fredag (idag) Tog en test da jeg stod op, og den var negativ. Ingen mens endnu.
Kan ikke finde ud af om den kvalme jeg har er pga mine tanker! Mens er ALDRIG før udeblevet fordi jeg har tænkt for meget. Så tror virkelig ikke den er blevet væk fordi jeg tænker for meget. Der har været cyklusser hvor jeg har tænkt mere på det, end jeg gør nu..
Forstår ikke hvad der sker. Hvorfor er testen negativ når jeg ikke har fået min mens, og hvorfor kommer mens ikke bare når jeg tester negativt!
Anmeld