M (: skriver:
Hej alle i derude 
Jeg står i den situation at skulle købe en barselsgave til en veninde. Faderen til barnet har givet udtryk for, at de ønsker sig en "Barnets Bog".
Og her er mit spørgsmål: Hvilken bog valgte I, og hvorfor netop den? Hvad er godt/mindre godt ved den? Kan den anbefales?
Jeg overvejer "Mine første år - minder og gemmer" af Lénart og Hansen, men kan ikke gennemskue om der er plads til billeder..
Hvad siger i mødre og fædre? Hvilken skal jeg købe?
Vi har den bog du snakker om
og den er vi suuuuper glade for, der er så mange ting man kan skrive deri og sætte billeder ind, men vi har dog været ude og købe lidt ekstra plastic lommer, fordi vi har været til 3D scanning og ville gerne have ALLE de billeder ind derfra i den mappe jo, og med alle de 26 vi fik var der ikke plads til dem der hvor man skal klister billeder ind 
men jeg kan sagtens anbefale den i hvert fald 

Anmeld