Tanja!!!

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

2. marts 2009

Diana...

3 gangs mor skriver:



Nej det ved man aldrig .. Ved jo aldrig om hun tilfældigvis skulle være på arbejde når jeg havde tænkt mig at levere .. Tror du ikke det var fordi du skulle føde hjemme ?? Har self. min egen jordemoder til konsultationer men ellers ikke .. Årh det var dybt ubehageligt og pinligt altså , Jeg havde så ondt ,så fik 2 klyxs som man får en enkelt af når man skal føde Hun sagde det var så meget at han ikke kunne komme ned og stå fast hmm ....Kan godt forstå du er bange for at gå på toilettet vi diskuterede det meget da jeg lå på barselsgang med nr 1 .. Der var man jom indlagt i 5 dage og vi lå 3 på hver stue he he .. Vi fandt ud af at tage et bild og ligesom trykke op med skeden og stingene når vi prøvede at sidde på toilettet he he .. Så man ligesom holdt på det Fed snak ellers .. Men det hjalp altså ..


Hov og det med jdm, nej hvis jeg skulle føde på hospitalet var det stadig den jdm jeg har gået til under hele graviditeten så skulle vi bare ringe når det skete og så mødes vi på fødegangen. der var 2 jdm i det jdm hus jeg var i og de skiftes til at have vagten en uge af gangen men hvis der så va 2 af os der føde på samme tid ja så kom den anden jdm selvfølgelig ind, der kun 1 person de ikke har kunne nå til fødsel med i de 15 år de har arbejdet sammen det meget godt klaret. Synes det var rart at vide og kende den som skulle tage mod ens barn.

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

2. marts 2009

Mca<3

Gud hvor vildt Sådan er det altså ikke på føde fabrikken i Hillerød he he ..

Anmeld

24. marts 2009

Diana...

Jeg griner altså helt vild hvis du får den syngende jdm sider lige og ser genu. det da bare alt for grineren at hun står der og synger hi hi. har du været i endnu? har ikke set det i lang tid nu vi glemmer og tænde for fjernsynet om aften hi hi.

Anmeld

24. marts 2009

Mca<3

Diana/Claus skriver:

Jeg griner altså helt vild hvis du får den syngende jdm sider lige og ser genu. det da bare alt for grineren at hun står der og synger hi hi. har du været i endnu? har ikke set det i lang tid nu vi glemmer og tænde for fjernsynet om aften hi hi.


Årh så det godt i går ,, jeg nægter simpelthen , vil ikke have en syngende bakke sangerinde til at tage i mod mit barn ,,, Mener det helt seriøst ville syntes det ville være død ærgeligt om hun skulle ødelægge de specielle minutter man har med sin mand lige præcis der ,,, Nej har ikke været med endnu men tror altså det må være meget snart

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.