Jeg vil lave en selv her i januar (når jeg er på barsel). Laver den i et stort ringbind (hvor jeg tænker at lave noget collage på for- og bagsiden), så der hele tiden er plads til nye ting, første tegning osv.
Jeg begyndte at skrive "dagbog" i en lille lommebog en måned før, jeg testede positivt. Der skriver jeg bare tanker om gravideten, hvad der sker med kroppen/maven, scanninger og jordemoder-/lægebesøg, hvad vi køber osv. Tænker jeg vil skrive højdepunkterne fra den ind i barnetsbog i et gravidtetsafsnit.
Håber det er noget barnet vil værdsætte, når det bliver større og om ikke andet, så vil jeg elske at sidde og kigge i den senere
!
Og så har vi lige lavet en lukket blog, så familien der bog ca. 250 km væk bedre kan følge med i alt hvad der sker. Og den er jo også lidt indirekte en barnets bog 
Anmeld