Elsker mine unger; Lina og Luka :0)
MoarViborg skriver:
Åhh det er rart at høre - måske danskere bare har en mere afslappet holdning til pottetræningen - for de dyrker det virkelig hernede, og langt de fleste børn er pottetrænede eller i fuld gang i en alder af 2 ½! Men nu tager jeg den med ro, og lader være med at nævne noget som helst om potter før til januar engang (Med mindre hun pludselig selv bliver interesseret selvfølgelig)
Åhh - det er nu rart med en aktiv gruppe igen! Flere dages frustrationer er nu pist forsvundet takket være jeres svar 
Det lyder ikke godt med den historie du fortæller. Tænk, at man kan "tivinge" sit barn til, at blive renlig på den måde.
Er glade for, at vi danskere er mere afslappede omkring det. Selvfølggelig kan jeg godt se, at det er noget andet når I nu bor på Malta. Men god ide, at vente til januar og så se, hvad hun siger til det.
Jeg synes, at det er meget i perioder hvor meget Lina viser interesse for det. Lige i øjeblikket vil hun rigtig gerne, men vil ikke have bleen af når hun kommer hjem. Tænkte at det var en god ide, at hun vænnede sig til det - men det synes Damen ikke, he he he 
Ja, super hyggeligt, at der er kommet lidt mere gang i gruppen igen.


Anmeld