Mebach skriver:
Lugter Jeres børns prutter også ekstremt meget af pølser, pøller, lort, puba, eller hvad I nu kalder dem?
Rasmus snyder os flere gange om dagen.
Det er fuldstændigt vildt som det stinker.
Mette - som er citeret i EB idag

nope, Tif er en hæderlig dame som fiser med maner! Dog uden at lugte voldsom, men for pokker, Kasper var den storeslemme herhjemme...det tog ret lang tid for mig at greje at han ikke nødvendigvis havde skidt, ja hans dpér var lige så forbløffet, for hun havde heller aldrig oplevet et barn der over lang tid kunne lugte af lort, uden der var nogen fare på færde!
så jeg kender godt typen, dog kunne man godt forberede sig på, at når Kasper begyndte at lugte, så gik der omkring en time, så var han igang med at trykke avisen!
det har dælme kostet mig dyrt i bleer...det kan jeg love dig for, for på den time kunne min pd snildt skifte ham 3 gange!
men igen, så vidste jeg jo hun gjorde hvad hun kunne, ja og skulle!
Anmeld