vi bruger omkring 2500-3000 kr
det er incl shampoo, opvaskemiddel, tandbørster og hvad husholdningen nu ellers mangler ... og self bleer og skumklude ..
det kræver madplan hver uge, et minimum af junkfood og ting der heller ikke er sunde...
vi handler mest i netto og køber bleerne i aldi ...
handler kun kød på tilbud og pakker det om så mængden passer til os og så i fryseren .... kunne godt bruge en større fryser (har 3 skuffer) .. men det går fint .. og man vænner sig til at se efter gode tilbud på kød og kaffe 
forresten er vi 2 voksne og et barn på 1½
serinasmor
Anmeld