mortilemely skriver:
det var en medicinsk abort som jeg fik foretaget 5+5 
tak for jeres svar. har stadig den inde i hovedet med at det bare er hgc tallet. men kan alligevel ikke lade vær med at håbe
Undskyld, er det af at måtte skuffe dig, men hvis du surfer lidt rundt på nettet og læser om medicinsk abort, så vil du se at der ikke er nogen chance overhoved. Det første medicin du indtager i forbindelsen med aborten giver fosterskade, og derfor er det udelukket at man kan gennemføre en graviditet, hvis man skulle gå hen og fortryde. Jeg har selv lige været der! -og fik en god men skræmmende snak med en vagtlæge i lørdags. (han tog sig god tid og snakkede med mig i 45 min! -jeg fik helt dårlig samvittighed over for alle de andre der også sad og ventede).
Jeg kan desværre ikke give dig trøst eller opbakning, jeg er selv i følelsesmæssigt kaos. Men jeg forstår dig!!! Noget så inderlig indlerligt godt! Det er ubæreligt og ulideligt.
Håber det bedste for dig!!!
Anmeld