Anonym skriver:
Jeg jeg må lige prøve at ringe til dem .
Men han virker bestemt ikke som om han har ondt nogen steder .
Jeg tænker lidt vil man ikke kunne se hvis børn har mellemøres betændelse som man kan på voksne der kommer jo noget ud af ørene ?
Vi gik fast til ørelæge med vores søn i en periode fordi han havde væske i ørerne, og hun fortalte os at han havde haft mellemørebetændelse selvom vi overhovedet ikke havde kunnet mærke noget på ham. MØB behøver åbenbart ikke gøre ondt, men kan også bare være rigtig ubehageligt.
Hvis lægen siger alt er tip-top, findes der en masse bøger med forskellige taktikker til at få sine børn til at sove igennem. Hvis du lurer lidt, kan du måske finde en der passer til dit temperament 
Og så vil jeg gerne lige understrege at jeg overhovedet ikke ved nok om søvn til at kunne udelukke at din søn når en søvncyklus igennem på en halv time!!
Anmeld