Anonym skriver:
Er der nogen herinde der har profil på den side?
Jeg er simpelthen så træt af de paphatte der sidder på de normale datingsider!
Men hvad søren skriver man i sin profiltekst? På andre sider har jeg ikke haft tekst og har først "lagt mit liv ud" når jeg har skrevet private breve med en fyr. På elitedating SKAL man have en profiltekst! 
Jeg har fundet min kæreste på den side, og jeg kan kun anbefale den. Den er MEGET MEGET seriøs, og jeg synes virkelig at den var guld værd (og jeg fik mit guld derinde
)
Jeg skrev bare en masse om mig selv som person, hvad jeg elsker at lave, arbejde, interesser etc. Det handler om at være så ærlig som mulig, og så er det også en god idé, at skrive noget som man kan blive husket på. Smid gerne lidt humor ind, så de kan se, at du også er med på noget sjov... hvis du da er det
Jeg elsker profiler, som har humor med indover, da det fortæller noget om personen... det kan godt blive for tørt kun med beskrivelser .
Held og lykke! 
Anmeld