Jo her er redebyggeren kommet frem, ALT ALT for tideligt syntes jeg, terminen er sat d. 30/9 ell. 3/10, men hvis jordemoderen og lægen holder ved deres ord, skal jeg sættes igang i uge 38/39, nu må vi se..
Vi bor i et lille hus på ca 125 m2 og har kun 2 børneværelser, og venter barn nr. 4, så der er lidt stratetisk der skal gå op.. Huset er dog til salg, men der er ikke rigtig gang i hussalget herude, desværre.. Det kunne ellers være fantastisk at få solgt vores lille hus inden den lille gut melder sin ankomst..
Nu får vi se der er jo tid endnu (tvivler dog lidt)
Der er nogenlunde styr på babytøj, barnevogn, autostol osv osv.. fundet klar til at blive vasket når vi kommer lidt tættere på.
Har lige fået arrangeret i dag, at vi kan have babysengen på soveværelset, den er nu dog ikke kommet ned 
Jeg har lavet min første babyting for et par uger siden, en babyuro til over puslebordet..
Annette - som går rundt med halm i munden det meste af tiden 
Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)
Anmeld