emer skriver:
Hej Camilla og andre
Jeg læser svar på dit indlæg ang. smerter efter kejsersnit. Jeg har født en dejlig søn ved akut kejsersnit, og efter dette har jeg voldsomt ondt. Lægerne siger, at det må være fordi at de har skåret nogle nerver over. Jeg er nu på fast smertestillende, og skriver nu til dig og andre for at høre om erfaringer med smertestillende til nervesmerter af den kaliber. Hvornår blev det bedre, etc??
Hejsa.
Jeg tror det gjorde ondt fordi det ikke var så længe siden jeg blev opereret. Min erfaring er at det kommer med tiden, og det tager en del tid at komme over.
Jeg er ked af du må komme på smertestillende, men tror det er meget vigtigt du husker at slapper af. Det var en stor udfordring for mig, men noget jeg måtte hvis jeg ville komme hurtigt ovenpå igen.
Og tillykke med barnet.
Al held og lykke herfra
Mange hilsner fra Camilla
Anmeld