Skouboe skriver:
Jeg ved godt at man som mor straks ser 117 skrækscenarier, men prøv at kigge på din datter... Når hun har krudt i bleen på den måde, er det nok ikke så slemt 
Jeg har en mislyd ved hjertet, der stammer fra en utæt hjerteklap (jeg har haft en infektion, som lægerne ikke opdagede) og selvom den gør at jeg skal til 117 undersøgelser i forbindelse med graviditet, betyder den bare at jeg skal ud og sige hej til den flinke overlæge og hans scanner hvert 2. År på Herlev. Det tager 15 minutter og det er bare for en sikkerheds skyld.
Jeg har i mange år fået antibiotika forebyggende ved tandlæge osv, men det fik jeg at vide da jeg var gravid med Silja at det gør man ikke mere.
Jeg får ingen medicin og har ingen gener efter jeg flyttede fra 4 sal på nørrebro. Større mængder trapper skal jeg tage langsomt, så jeg kan få pulsen med op, ellers er der ingen gener.Jeg er enig med Mette i at hvis det var alvorligt, ville hun være syg af det.
ja okay tak..
Nu kan jeg ligesom læse mig frem til det er meget "normalt" og at du har levet med det..
Men man tænker nemlig bare straks ÅHH SHIT!
Men i sgu skønne herinde, for er virkelig meget mere rolig nu 
Anmeld