Hej hjemmefødere...
Ville bare lige dele min glæde med jer. Jeg er i dag 37+0 og må derfor gerne føde hjemme hvis fødslen går igang!
Jeg venter mit første barn og regner derfor med at der nok lige går lidt tid, men er bare lykkelig for at jeg (hvis lillemanden ellers kommer inden for de næste 5 uger) får min ønske hjemme-fødsel!! 
Alt er klart - håndklæder, lagner, bassin osv. står klar til når slaget skal stå, der er mad i fryseren og jeg er bare mentalt KLAR!!!
Jeg har ikke haft nogen egentlige tegn på at der er noget op over, men har i en lille uges tid nu haft tiltagende plukveer og om natten en "murren" i underlivet lidt ligesom menstruationssmerter... så jeg tror da kroppen er ved at forberede sig 
Nå men ja- der går jo nok lige et par uger inden der sker noget - men jeg ville bare lige dele min glæde over at nå denne milepæl med jer!!
Line, der glæder sig helt vildt til hjemmefødsel
Anmeld