Bliver nød til lige at komme ud med det her, håber det er ok at jeg er anonym.
Jeg er alene med mine børn og min x og jeg plejer at holde jul sammen, men stemningen mellem os har været presset, så jeg tror ikke det er en god idé i år. Endvidere ville hans forældre så også være der og det kan jeg slet ikke.
Jeg tænker om jeg skal lade min x have børnene til jul, selvom børnene sikkert vil blive kede af det.
Mine forældre er inviteret til min søster og det er jeg ikke, så skal jeg holde med drengene bliver det helt alene, holder de med deres far, så skal jeg sidde alene og det overlever jeg nok.
Er skuffet over min søster kun inviterer vores forældre, men ved også at hendes mand kun kan rumme sig selv, så det er nok bedst.
Men hvad skal jeg stille op med det...bide tænderne sammen og holde alene med min x og børnene, holde lillejuleaften med mine forældre og børnene som en juleaften og så tager de til deres far juleaften og jeg er alene. Eller skal jeg holde helt alene med børnene??
Øv, troede aldrig jeg skulle sidde med det her dilemma.
Hilsen ano.
Anmeld