Kravlegårdstæppe fra Sverige

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

682 visninger
2 svar
0 synes godt om
19. januar 2011

Svane83

Her er så det til Maria lovede billed af mit fine nye kravlegårdstæppe fra min Faster i Sverige.

Det er desværre en smule for stort så jeg skal lige have vendt vrangen ud på det og have det syet 4 cm. ind inden der kommer skumgummi i.

Der er rigtig flot og så kan det ovenikøbet vaskes ved 40 grader så lillepigen kan bare savle/gylpe på det uden mor får et føl over det og det er jo dejligt

Skal nok lige ligge et nyt billed ind på lørdag når jeg har haft tid til at ligge det ind og lægge skumgummi i, så man rigtig kan se det.

Og så kunne jeg jo lige få et billed eller to med af babyhulen og de andre sager vi har købt også.

Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

19. januar 2011

Maria-s

Hold OP hvor er det bare fint!!

Beklager hvis der i løbet af de næste uger kommer billeder ind af et tæppe der KU se ud til at have taget inspiration fra dette!

Ej det er virkelig fint  Og altid en rigtig god ide med det der at det kan vaskes. Det skal baby ting altså bare kunne

Anmeld

19. januar 2011

Svane83

Ja er det ikke fint! Det skulle være et patchwork mønster der hedder "railway". Det er i lilla og syren og så en med et lille rosenprint som binder farverne sammen. Bagsiden er lyselilla og med en lynlås i midten så man kan tage skyngummimadrasen ud når det skal vaskes.Du tager endelig bare det du kan bruge til inspiration - jeg tager det bare som et komplement. Og jeg stjæler nok også lidt fra din uro for det burde da være til at lave, selv for mig.

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.