Synes det er gået vildt stærkt! Nova var en mdr præcis i fredags og vi skal til 5 ugersundersøgelse på tirsdag. Synes tiden er fløjet afsted.
Den unge dame har dog ikke så travlt med at blive stor, men hun tager okay på og vokser også lidt i længden, men hun er stadig kun nået til str. 56 
Vi er ved at have vænnet os nogenlunde til livet med 4 unger, det fungerer fint, men der er da nok at se til, specielt, når jeg har dem alene. Det lyder måske tosset, men det er faktisk lettere, når alle 4 er hjemme (altså når Jonas er hjemme også) for han er jo bare super god til lige at hjælpe med noget, mens jeg sidder og ammer og ikke mindst leger drengene jo super godt sammen, så Elias er godt beskæftiget, når Jonas er her. Esther tusser meget rundt og leger med dukker, men er også efterhånden god til at deltage i de lege drengene finder på.
I får lige et par nye billeder af mine elskede unger 
Vedhæftede fotos (klik for at se i fuld størrelse)
Anmeld