Tvillinge barnevogn eller alm?

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

479 visninger
3 svar
0 synes godt om
3. november 2010

kitra

Hej jeg ville lige høre hvad i ville gøre hvis det var jer. Jeg er gravid igen og venter en lille til feb. jeg har i forvejen Emma på 10 md. Mit spørgsmål er som følgende. Skal jeg købe en alm barnevogn mere eller en tvillinge vogn. Jeg vil jo få brug for to sove pladser hvis vi er nogen steder henne feks  hvis vi skal til fødselsdag osv. Jeg vil nok ha lidt svært ved at få plads til to vogne i bilen men tænker at en tvillingevogn kan være der. Hvad tænker i?

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

3. november 2010

mor_sabina

Jeg har købt en easywalker duo. Jeg satser på at baby kan ligger deri de første mrd(i liftdelen) og når han bliver for stor til den tænker jeg at bruge en liftpose og ligge klapvognsdelen ned i ryggen i hans side. Hvis vi er ude og de skal sove må det blive i klapvognsdelen, ellers tror jeg vi må have rejsesengen med. Men det er mine tanker so far.

Du kan se den her:
www.tojbamsen.dk/product.asp?product=6697

Anmeld

3. november 2010

kitra

Jeg tænker bare at jeg jo skal bruge en barnevogn mere herhjemme til middagslure.

Anmeld

3. november 2010

mor_sabina

Der havde jeg forestillet mig at købe en billig altanvogn.

Synes bare det er rart nok at kunne have dem begge med på tur og vognen fylder ikke så meget. Fandt den i øvrigt i holland til 4500 bare lige til orientering

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.