Hejsa skønne piger..
Kan I ikke hjælpe. Kan tude SÅ meget, men må holde mig stærk indtil Astrid er kommet i seng...
Astrid har haft en træls kløende og ekstremt tør hud hele sommeren. Lægevagterne mente bestemt det bare var nældefeber så de har ikke ville se hende.
Endeli var der en læge der ville se hende den dag vi gik på sommerferien- og hun udskrev en go creme (mod eksem). Astrid blev så flot igen men nu ser det FORFÆRDELIG ud.
Igår var hendes ansigt så rød og ekstremt kløende ku man se på hende, og hævede ved øjnene. Lægevagten mente : Der ingen grund til tjek så længe hun kan drikke vand :O
I dag ringede jeg til vores egen læge, men havde ikke tid til at komme omkring og ville derfor have en tid fredag. Han mente bestemt ikke der var nogen grund til at vente, så han kom hjem til os kl 5. Uden tvivl sagde han: Det er Astma Eksem.
Så nu skal jeg prøve alt muligt forskelligt, alt fra mad til diverse cremer. Det hele skal prøves en uge adgangen. Er så ulykkelig

Er der nogen af jer der har Astma Eksem ramte børn?? Hjælp..
Knus Lousie - der er rigtig ked af det..
Anmeld