[citat]Kære piger
PUHA jeg føler jeg er ved at falde ned i et hul IGEN. Nu er det ellers gået rigtig godt i en periode. De sidste par uger har jeg følt mig mere træt, mere glemsom, mindre positiv og i det hele taget mere langsom :'( Måske fordi jeg har haft så travlt. Jeg er bare bange for, det er min depression, der blusser op igen :( Det ville jo være meget sandsynligt med stress og nyt job lige foran mig. Jeg får Cipralex 10 mg. om dagen og har gjort det 10 måneder.
Nogen gode råd til hvad jeg kan gøre? Nogen af jer derude der har prøvet noget lignende og måske har nogle gode erfaringer, I vil dele med mig (?) :))
Knus fra Tina[/citat]
Søde Tina - Pas på dig selv, for stress er guf for depressionen. Det er selvfølgelig også muligt, at det bare er "almindelig" stress og dårligt humør, og der er man så desværre ofte i tvivl og nervøs, når man har været ramt af depression tidligere.
Hvis du spekulerer i det, så kontakt din psykiater - Et kæmpe kram fra mig
Anmeld