Hej Christina,
Hyggeligt du fandt herind også.
Ja, tiden går dælme hurtigt, synes også det er lidt vildt at jeg allerede er "så langt", ja i dag 11+1 - håber også selv på en god NF-scanning, men tør ikke rigtigt tro/håbe på noget endnu.
Synes også det næsten var i går Charlotte annoncerede, at Cirkel skal være storesøster, men inden vi får set os om, så er det jo april - vildt!
Maja ved endnu ikke noget om den lille i maven, men fabler også om en lillebror ;) så må vi jo se om vi kan leve op til det krav - men uanset hvad, så skal hun nok komme til at elske (L) den lille, for hun er i det hele taget glad for babyer, de skal nusses, aes og krammes - og så vil hun naturligvis også gerne holde dem.
En af mine veninder har også lige fået nr. 2, og Maja må også føle sig inspireret af at hun ammer, for i hvert fald trækker hun ligesom Silja op i bluse og undertrøje og ammer dukkerne, som hun siger: "Baby skal ha' but" :) Dejligt at høre Silja har fået samme skøre idé.
- også en rigtig dejlig dag til dig, Christina.
Kh
Mette
Anmeld