DK skriver:
Tak! Altså jeg må indrømme at jeg mest havde haft hemmelige ønsker om en pige. Men efter jeg så/havde den bette knægt i nat, så er jeg også bare TOTALT klar på en dreng
!
Min mave ser faktisk ret anderledes ud end med Kirstine. Der blev jeg sådan mere rund i det. Jeg har ikke før tænkt på at det kunne være en drengemave, men når i nu siger det så var maven med Kirstine mere sådan "overalt" helt fra start og ikke bare lige foran ligesom nu. Men det kan naturligvis også skyldes at det hele bare strækker sig lidt hurtigere denne gang!
Det er sjovt - jeg havde det på samme måde da jeg blev gravid 2.gang.
Inderst inde et eller andet sted ville jeg bare super gerne have en pige mere, men jeg var overbevist om at det var en dreng¨- specielt også fordi jeg tog helt anderledes på end da jeg ventede Mathilde, og min mave sad - og sidder for den sags skyld også anderledes, men vi venter altså endnu én pige (med termin idag!!!).
Det bliver spændende at se hvad der gemmer sig i din mave, men umiddelbart tror jeg også det er en dreng
Anmeld