Det har været en super dag idag. Tristan og jeg har været i jumboland og har ellers råhygget og haft det rigtig sjovt hele dagen. Alt er bare gået som fod i hose og jeg har nydt hvert sekund med vores skønne, vidunderlige knægt (L)(L)(L)
Her til aften puttede han ved mig på sofaen, og mens jeg nussede ham i nakken, aede han mig på kinden, mens han kiggede inderligt på mig med sine blå, blå øjne. Uha...et af de der øjeblikke, der bare brænder sig fast (L)(L)(L)
Sef er på kursus til imorgen og egentlig er det lækkert bare med mor og Tristan tid (selvom Tristan var noget ulykkelig over, at far ikke sad på sin stol da vi spiste :'() og tid til mig selv her i aften.
MEN...de gange Sef har været afsted med overnatning, så kan jeg bare ikke falde til ro om aftenen :( Det er ikke fordi jeg savner ham vildt og voldsomt, men jeg får bare sådan en ubeskrivelig uro i kroppen.
Tror faktisk jeg vil ta et glas rødvin inden jeg putter mig ind på sofaen til Tristan.
Knus til jer (H)
Anmeld