Orv, jeg bliver helt glad på dine vegne og sidder med et stort smil. Det må da bare være fedt at høre sådan en udtalelse fra en person, man ellers betragter som generelt uimponeret.
Jeg ville da være vildt stolt, - både pga. det læreren sagde, men også over at jeg havde vovet at stå dér og synge igennem. Jeg gætter på, du havde underspillet, hvis han ikke havde vist sig at være sådan én, du er fuldstændig tryg ved? øhh.. Du forstå hva'?
I det hele taget skal vi snart have afskaffet den dér jantelov, som altid lige hjælper folk med at hakke sig selv i nakken, når de synes, de har lavet den fede præstation. For vel har de (du) det, og det skal man være stolt af.
Tillykke Rolfi!
Jeg antager, du glæder dig til næste lektion?
- Helle, hvis seneste sangpræstation var "fætter Mikkel" i forbindelse med ønskekoncerten (max. 1 nr.) ved Sofies seng kl. 19.50.
Anmeld