Mig med maven skriver:
Vores baby har siden hun var 14 dage tror jeg, kun sovet i body, hun var drivvåd om morgenen når vi tog hende op. Så vi pillede tøjet af hende!
Helt det samme her!
Det er jo forskelligt med babyer, nogle har et meget varmt barn, som ikke har behov for at blive pakket alt for meget ind og andre har et koldt barn, som kræver lidt ekstra tøj.
Lauritz har kun sovet i body helt fra han var nyfødt, ingen strømper. Men nu er han også blevet svøbt siden dag 1 når han skulle sove. Nu hvor han ikke bliver svøbt mere sover han i heldragt, dog uden strømper, og heldragt fordi han sparker dynen af, så han bliver kold kun med body.
Men hvis du synes han er for varm når du lige kigger til ham om natten så kan du jo tage sokkerne af ham 
Anmeld