jeg havde jo snakket med min læge i feb. om ikke han ville sende en henvisning til sygehuset mht min sterilisation. Han sagde så der ville gå ca 2 måneder, så skulle det værte på plads.
da jeg så selv ringer til kvindeafdelingen i dag, siger de gudhjælpemig at der kan gå 20 uger eller mere, bare til en forundersøgelse.. hvor man skal snakke med narkoselæge og noget andet..
så jeg fik så snakket mig til om ikke de ville give mig besked hurtigst muligt, for jeg ville jo gerne ha operationen overstået inden jeg er færdig med at være sygmeldt. som er her midt i maj. hun sagde hun ville kigge på det
lidt over middag ringer hun så og spørger om jeg kan komme til forundersøgelse i morgen kl 11
fedt så sker der da endelig noget. men lidt træls at man selv skal sørge for at følge op på det, for at sørge for der sker noget.
men glæder mig bare til det er helt overstået 
Anmeld