Har brug for jeres hjælp med idéer.

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

240 visninger
1 svar
0 synes godt om
18. januar 2010

Tut

Hej,

Min bedste veninde skal giftes d. 20/2, og derfor er jeg ved at arrangere en lille ting til hende.

Det er bare sådan et "lyn-bryllup", i og med at hun skal føde til Maj, og så vil de senere holde et stort bryllup med fest og det hele. (og rigtig polterarbend)

Så det bliver en babyshower/polterabend.

Hun vil være omkring 25. uge når fester bliver holdt og hun har bækkenløsning. Så det skal ikke være noget aktivt.

Har i nogen idéer til "lege" / quiz'er eller lign. vi kan lave?

Vi skal være hos mig, og bare hygge

Kom med alle jeres idéer!

Knus Tut

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

18. januar 2010

Mie A

Jeg var til en polterabend hvor at vi alle havde en ting med, som gerne skulle minde den kommende brud om os hver især - Hun skulle så gætte hvem og hvorfor. Meget sjove historier der kunne komme ud af det.

Til min egen havde veninderne snakket med Steffen inden og så skulle jeg ellers svare på en masse spørgsmål, hvor jeg skulle gætte hvad han havde svaret. Meget sjovt og nogle af svarene overrakede mig

Til min svigerindes polterabend var vi i DGI byen i Kurbad - hun fik så også massage og mudderscrub - Det blev man rigtig sløv af og var ikke den fedeste event hendes veninder havde fundet på, da hun er typen der skulle have haft en traditionel polterabend med øl og strip  Men hvis det skal være stille og roligt, så er det måske en meget god ide.

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.