var jeg her til aften!
Syntes pludselig der var en markant ændring i fosterbevægelserne fra igår til idag, så ringede op på fødegangen og hørte dem ad. De syntes så jeg skulle komme op og få kørt en strimmel. Oliver blev afleveret hos mine forældre, og Dennis & jeg kørte på sygehuset.
Jeg kom ind i det samme undersøgelses lokale som da jeg skulle have Oliver -det var lidt sjovt egentlig
J
eg blev taget imod af en jdm-studerende (ikke min veninde desværre, det kunne ellers have været hyggeligt) og hun var bare super sød.
Kurven viste fin hjerterytme og jeg mærkede også fint med liv
Det er jo så typisk at når man får sat en masse igang så er der ingenting.
Men den jdm-studerende spurgte så, da kurven var færdig, om det mon ikke var fordi jeg var igang med at gå i fødsel at jeg ikke havde mærket så meget liv
Gulp, tænkte jeg bare!! Så nu bliver jeg helt nervøs for eller spændt på hvornår det sker. Synes ellers ikke rigtig der har været optagt til noget som helst, udover mine mange plukveer.
Jeg er 38+5 idag, og det er så langt jeg var da jeg fik Oliver. Synes pludselig at det er meget tæt på.
Nadi
Anmeld