(november) Nybagt mor i København

Spring til sidste ulæste indlæg
Følg denne tråd

787 visninger
2 svar
0 synes godt om
1. januar 2010

Livas mor

Jeg er ny herinde og håber på at finde en masse andre mødre der har det helt ligesom mig. Jeg blev mor til lille Liva d. 4. november, så hun runder jo de 2 måneder lige om lidt. Det var en meget hård fødsel, da hun desværre ville ud som supermand med armen først. Så til sidst måtte hun tages med sugekop. Jeg har haft en hård start på moderrollen, da vores lille pige desværre har haft kolik. Jeg er blevet sat i en mødregruppe af min sundhedsplejerske i mit eget distrikt, men jeg tror ikke de er så interesseret i at mødes så ofte som jeg. Livet på barsel kan godt blive meget ensformigt og det kunne være rart at mødes med andre der har det ligesom 'en selv.

Anmeld

Køb et abonnement på Vores Børn

Magasinet til dig med børn på 0-12 år

Priser fra 149 kr.

4. januar 2010

Cris

Hej Livas mor! Og tillykke!

Ja, det kan være hård men en lille baby og nogle gange kan man tro, at man er den eneste i hele verden som sidder hjemme, for man mister kontakt til andre. Men heldigvis det går over.

Jeg kommer fra Spanien og har født en lille dreng den 20. Okt  Hvis du stadig har lyst og overskud, så kan vi sagtens mødes. Jeg bor i Vesterbro og møder ikke så tit andre, for mine bedste veninder ikke har nogle børn (endu).

Knus,

Cristina

Anmeld

4. februar 2010

LIZO

jeg har sendt dig en privat besked

Anmeld

[ Spring til toppen ]

Gå til forsiden

Gratis eksperthjælp

Det er gratis at søge hjælp hos vores eksperter - se alle eksperterne her.