MoarJ skriver:
Ja, er ret sikker på at klare det uden problemer... Her de sidste 3 mdr, har Julie været meget syg...
Håber det er slut...
Det var da lidt træls med den kælder...
Må da også være skønt at kunne passe sit eget barn hjemme...
Det var også skønt:0) Var meget spændt på hvordan hun ville klare det, men hun klarede det så flot. Kunne sagtens dele mig, ogville tit gerne invitere børnene med på hendes værelse og lege.
Var meget spændt på hvordan foældrenen ville reagere, nogle tager det at man passer sit eget barn som noget negativt. Men det gik så godt, nogle udtrykte deres bekymring over det, men kom noget tid efter og sagde, at de synes jeg adskilte det så godt. Det var en fed ros.
Hvadre mange udfordirnger omrking det at starte op. Alene mor, passe datter hjemme, boede i lejlighed, var ung(24 år) og havde ingen erfaringer anden end min passion iforhold til det at passe børn.
Men alt gik som smurt:0)
Knus
Anmeld