jeg ville ikke sige noget. først og fremmest fordi det er en meget personlig proces, og man er virkelig sårbar og følsom. ville du fortælle din arbejdsplads, at nu gik i igang med at prøve at få barn, hvis I skulle gøre det på den gammeldags måde? nej vel! man indvier ikke sin arbejdsplads i den slags, før katten er i sækken 
og som din mand siger, så KAN det tage lang tid, eller længere tid, før det lykkes, og hvorfor miste et job af den grund?
Du ved desuden ikke, om I kan komme i behandling med det samme, blot fordi I er indkaldt til samtale. mange steder er der kø pga personalemangel, desværre.
så hold du det for dig selv, og så tag til jobsamtale og kick ass!
- og så selvfølgelig rigtig meget held og lykke med jeres videre forløb! der er heldigvis rigtig meget og god erfaring at hente af herinde 

Anmeld